G. Nausėda sako, kad S. Kairio baldų pirkimo situacija „neturi kartotis“

nausedaPrezidentas Gitanas Nausėda kritikuoja kultūros ministro kabineto baldų pirkimą sakydamas, kad tokios situacijos neturi kartotis.

Prezidentūros komentare BNS teigiama, kad neracionalūs viešieji pirkimai yra „vienas iš valstybės lėšų švaistymo būdų“, o jie turėtų būti atliekami ne tik laikantis procedūrų, orientuojantis į kuo geriausią rezultatą, bet ir „nuo pat pradžių nekelti abejonių dėl poreikio pagrįstumo ir skaidrumo“.

„Prezidento įsitikinimu, tokios situacijos, kokia susiklostė dėl Kultūros ministerijos atlikto ministro kabineto baldų pirkimų, neturi kartotis“, – teigiama komentare.

Prezidentūros teigimu, pirkimų centralizavimas mažina prielaidas korupcijai, gerina pirkimų kokybę ir didina pirkimų sistemos efektyvumą. Todėl, pasak prezidento institucijos, Vyriausybė, remiantis nauja Viešųjų pirkimų įstatymo redakcija, turi nuspręsti, kokiu mastu ir kaip bus centralizuojami centrinės valdžios įstaigų pirkimai, kad būtų pasiekti viešųjų pirkimų efektyvumo, kokybės ir skaidrumo tikslai.

LNK televizija sekmadienį pranešė apie Kultūros ministerijos sprendimą už 11 tūkst. eurų atnaujinti ministro S. Kairio kabineto baldus. Tuo metu naujienų portalas 15min.lt informavo, kad baldus ministerija pirko iš ministro bendrapartiečio Liberalų sąjūdžio atstovo Kęstučio Tautvaišo įmonė „Joniškio baldai“.

Ministerija informavo, kad baldai pirkti laikantis Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų, procedūrose dalyvavo kelios įmonės, o minėta įmonė apklausta, nes baldus ministerijai gamino dar 2013 metais – jos pasiūlymas pripažintas ekonomiškai naudingiausiu pagal mažiausią kainą.

Ministerija pažadėjo kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą, kad ši įvertintu, ar pirkimas atliktas tinkamai. Taip pat pažymima, kad suma už baldų įsigijimą atitinka rinkos kainas, tiek vertinant konkurencinius pasiūlymus, tiek žiūrint panašius užsakymus viešųjų pirkimų informacinėse sistemose.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode