Seimas pradėjo svarstyti siūlymą įvesti nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija

pradejoSeimas antradienį pradėjo svarstyti nutarimo projektą dėl nepaprastosios padėties įvedimo pasienyje su Baltarusija.

„Nepaprastosios padėties įvedimas yra reikalingas, numatoma, kad jis įsigalios lapkričio 10 dieną ir bus taikomas mėnesį, tik pasienyje su Baltarusija ir penkis kilometrus nuo jos bei užsieniečių apgyvendinimo vietose“, – pristatydama projektą sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad nepaprastoji padėtis per Lietuvos atkurtos nepriklausomybės istoriją įvedama pirmą kartą.

„Nepaprastoji padėtis yra instrumentas, kuris nebuvo mūsų nepriklausomos valstybės praktikoje su savo algoritmais išbandytas“, – sakė ji.

Pasak Vyriausybės vadovės, tai viena priežasčių, kodėl nepaprastoji padėtis įvedama mėnesiui, o jam praėjus bus vertinama, ar reikia šią padėtį pratęsti.

I. Šimonytė išskyrė, kad vieni apribojimai įsigalios neteisėtai sieną kirtusiems migrantams, kiti – Lietuvos gyventojams.

„Viena grupė apribojimų, kurie taikomi žmonėms, kurie neteisėtai kirto sieną, didžiausias apribojimas susijęs su galimybe naudotis ryšio ir interneto priemonėmis. Jei kalbėsime apie Lietuvos piliečius, pirma grupė yra judėjimas į teritoriją, kur taikoma nepaprastoji padėtis, šiuo atveju būtų reikalinga turėti leidimą, o žmonės, kurie gyvena ten, turi nekilnojamą turtą, jiems jokie draudimai ir apribojimai nebūtų taikomi“, – kalbėjo premjerė.

Taip pat teritorijoje, kurioje įvesta nepaprastoji padėtis, būtų draudžiama organizuoti ir rinktis į susirinkimus.

Klausiama, ar tai neribos vietos gyventojų kultūrinių ir panašių renginių, I. Šimonytė pažymėjo, kad susirinkimai šiuo atveju apibrėžiami pagal Susirinkimų įstatymą, t. y. skirti pažiūroms ir nuomonei viešai laisvai reikšti, tad šventės ir giminių susibūrimai į šį apibrėžimą nepatenka.

„Žmonėms, kurie ten gyvena, jokių nepatogumų nebus, ir jie galės judėti kaip judėję, žmonės, kurie atvyksta darbo dirbti, manau, kad (atvyks) be jokių problemų Valstybės sienos apsaugos tarnybai įsitikinus, kad tai saugus judėjimas“, – kalbėjo premjerė.

Vyriausybė siūlo nuo vidurnakčio mėnesiui įvesti nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija dėl situacijos prie kaimyninės Lenkijos sienos, kur iš Baltarusijos pusės susitelkę keli tūkstančiai migrantų.

Nepaprastoji padėtis galiotų pasienio ruože ir penki kilometrai į šalies gilumą nuo jo, taip pat migrantų apgyvendinimo vietose Kybartuose, Medininkuose, Pabradėje, Rukloje ir Vilniuje.

Į Lietuvą patekusiems ir šalyje apgyvendintiems migrantams būtų ribojama teisė susirašinėti, kalbėtis telefonu ir t. t., išskyrus galimybę kreiptis į valstybės institucijas ir įstaigas.

Sprendimą dėl nepaprastosios padėties įvedimo priima Seimas.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode