Per praėjusią parą pasieniečiai apgręžė 110 neteisėtų migrantų, sako R. Liubajevas

liubaPer praėjusią parą pasieniečiai iš Baltarusijos į Lietuvą draudžiamose vietose neleido patekti 110 migrantų, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.

„Per praėjusią parą į Lietuvos Respubliką buvo neįleista 110 neteisėtų migrantų, dauguma tų pažeidimų vyko kaip tik Varėnos pasienio užkardos ruože, netoli nuo Baltarusijos ir Lenkijos sienos“, – LRT penktadienį ryte teigė pasieniečių vadas.

Pasak jo, naktis buvo rami, tačiau fiksuota daugiau bandymų neteisėtai kirsti sieną – per trečiadienį tą bandė daryti kelios dešimtys žmonių.

„Pavyko išvengti provokacijų, taip pat nebuvo fiksuota bandymų prasiveržti per Lietuvos ir Baltarusijos sieną“, – dėstė R. Liubajevas.

Kaip vėliau pranešė VSAT, į šalį dėl humanitarinių priežasčių ketvirtadienį įleisti trys užsieniečiai.

Pasieniečių teigimu, vakare ties Druskininkų savivaldybe prie sienos Baltarusijos pusėje buvo iššauta 10 šūvių, o artėjant vidurnakčiui į penktadienį ties Lazdijų savivaldybe kaimyninėje šalyje paleisti trys šūviai.

Be to, vėlai vakare Baltarusijos pusėje ties Šalčininkų savivaldybe buvo iššauta signalinė raketa.

Tarnybinių ginklų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

VSAT vado teigimu, didesnių incidentų nefiksuota ir kaimyninėje Lenkijoje.

Jis taip pat teigė, kad pasieniečiai ir toliau girdi Baltarusijos technikos judėjimą. Įtariama, jog Minsko režimas prie Lietuvos sienos veža daugiau migrantų.

„Prie sienos atsiranda neteisėtų migrantų grupės, jos yra pakankamai mobilios. Taip pat turime duomenų, kad dalis migrantų grupių šiek tiek toliau nuo Lietuvos teritorijos stovyklauja. Pareigūnai nuolat girdi tuos garsus technikos, ypač tose vietose, kur keliai iš Baltarusijos pusės yra netoli nuo valstybės sienos“, – kalbėjo R. Liubajevas.

Anot pasieniečių vado, situacija migrantų apgyvendinimo vietose šiuo metu yra stabili.

Nuo pirmadienio prie Lenkijos sienos iš Baltarusijos pusės susitelkė keli tūkstančiai neteisėtų migrantų, jie ten įkūrė stovyklą ir bando pralaužti sieną.

Panašaus scenarijaus baiminamasi ir Baltarusijos pasienyje prie Lietuvos, dėl šių įvykių nuo trečiadienio Lietuvos pasienyje su Baltarusija įvesta nepaprastoji padėtis.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. 

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode