R. Liubajevas: per parą pasienyje su Baltarusija apgręžti 126 migrantai, jų grupės didėja

grupesPer pastarąją parą pasienyje su Baltarusija apgręžti 126 migrantai, siekę neteisėtai patekti į Lietuvą, jų grupės didėja, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas. 

„Per praeitą parą 126 neteisėti migrantai bandė neteisėtai atvykti į Lietuvą, nė vienas iš jų nebuvo įleistas, visi buvo apgręžti ir grįžo į Baltarusijos Respublikos teritoriją. Taip pat mes matome tendenciją, kad neteisėtų migrantų grupės didėja. Didžiausia grupė, kuri buvo sulaikyta, sudarė apie 80 neteisėtų migrantų“, – LRT televizijai pirmadienį sakė R. Liubajevas.

Anot jo, daugiausiai pažeidimų ir sulaikymų fiksuojama Varėnos pasienio rinktinės ruože.

Šeštadienį VSAT pareigūnai neįleido 114 iš Baltarusijos ėjusių migrantų, penktadienį - 144, ketvirtadienį – 110, trečiadienį - 22, antradienį - 281, pirmadienį - 73.

VSAT taip pat informavo, kad sekmadienį ties Šalčininkų savivaldybe prie sienos Baltarusijos pusėje įvairiu metu skirtingose vietose buvo iššautos 9 signalinės raketos. Dieną ties Druskininkų savivaldybe prie sienos Baltarusijoje buvo paleisti 5 pavieniai šūviai. Tarnybinių ginklų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. 

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, į Lietuvą nepateko per 6,8 tūkst. migrantų.

VSAT vadas akcentavo, kad padėtis pasienyje „išlieka įtempta, bet kontroliuojama“. Anot jo, provokacijų ar incidentų užfiksuota nebuvo, migrantai „pakankamai taikiai grįžta į Baltarusiją“.

„Per savaitgalį pavyko užkirsti kelią atvykti į Lietuvą 240 migrantų. Pastebėjome tokį didėjimą neteisėtų migrantų jau nuo praeito antradienio, vidutiniškai bando neteisėtai atvykti į Lietuva apie 130 asmenų per parą“, – LRT televizijai sakė R. Liubajevas.

Tarnybos vadovas tvirtina, kad iš kolegų Lenkijos pareigūnų nuolat gauna informacijos apie sudėtingą situaciją Baltarusijos pasienyje su Lenkija. Pasak jo, pranešama apie bandymus jėga prasiveržti per sieną, apie tai, kad migrantai elgiasi „pakankamai agresyviai“, nuo jų veiksmų nukentėjo ir pareigūnai.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. 

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode