Darom/juosta
Židikiškiai skynė laurus Lietuvos čempionate

Vasario 27 d. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje pirmą kartą vyko IV Lietuvos svarsčių kilnojimo ilgo ciklo čempionatas. Jame dalyvavo sportininkai iš visos Lietuvos.

Pirmą kartą

Ilgo ciklo čempionate dalyvavo 65 sportininkai iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių bei sporto klubų. Nuo sausio mėnesio Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos prezidento pareigas einantis Rolandas Kubilius iš karto pasiūlė ir paprašė šį čempionatą surengti bei organizuoti Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje, juolab, kad šios ugdymo įstaigos gimnazistų svarsčių kilnotojai jau ne pirmus metus aktyviai dalyvauja LSKF federacijos veikloje ir varžybose, demonstruoja aukštus rezultatus ne tik Lietuvoje, bet ir Europos bei Pasaulio čempionatuose gindami Lietuvos rinktinės garbę.

 

Gyrė mokytoją

„Mano tikslas – šį sportą nešti į atokesnius kampelius, kur jo niekas nežino, populiarinti. Anksčiau čempionatai vykdavo dideliuose miestuose. Židikų gimnazija buvo nežinoma, tačiau gero mokytojo iniciatyva bei vaikų darbštumu sparčiai kyla į viršų. Pirmosiose varžybose vaikai nemokėjo svarsčio kelti, o dabar net pretenduoja į Lietuvos rinktinę. Šios gimnazijos moksleivis Rimantas Inta tapo Europos vicečempionu. Iš tokio mažo kraštelio, tai smagu. Džiaugiuosi, kad vaikai sportuoja, o ne sėdi prie kompiuterio“, – „Būdui žemaičių“ sakė R. Kubilius

Kūno kultūros mokytojui metodininkui Andriui Šakinskui gražių žodžių negailėjo ir gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė: „Darbštus mokytojas. Jis palaipsniui ugdė mokinius, kol šie pasiekė gerų rezultatų.“ Pasak direktorės, dirba visi, pradedant vadovais, pedagogais ir baigiant visais darbuotojais bei pačiais vaikais. „Džiaugiamės, kad Židikų žemę garsinam, be to, tai naudinga vaikams“, – „Būdui žemaičių“ sakė R. Širvinskienė.

Mažeikių rajono savivaldybės Kukltūros ir sporto skyriaus vyr. specialisto Petro Norvilo nuomone, gimnazijoje sporto pasiekimus labiausiai lemia kūno kultūros mokytojas: „Išauginti sportininkai iki Europos lygio. Čempionatuose laimi prizines vietas. Galima džiaugtis, nes mokykloje šiandien vyksta Lietuvos čempionatas, niekas gal to ir nesitikėjo. Reikia dėkoti ir sportininkams, kad jie ryžtasi sunkiam darbui, reikalaujančiam ne tik jėgos, bet ir ištvermės bei laiko. Jau antrus metus į rajono sportininkų dešimtuką išrinkti šios gimnazijos mokiniai Irmantas Bunkus ir Rimantas Inta. Jie apdovanoti piniginėmis premijomis.“

Prieš čempionatą Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos prezidentas R. Kubilius už pagalbą ir neabejingumą rengiant čempionatą įteikė padėkas P. Norvilui, R. Širvinskienei bei A. Šakinskui.

Čempionate daug prizinių vietų iškovojo Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos komandos sportininkai. Jaunučių amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 68 kg 3-oji vieta atiteko Edvinui Semionovui, antroji – Mantui Ramonui.                

Jaunių amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 53 kg antrąją vietą iškovojo Martynas Kaminskas, o               svorio kategorijoje iki 58 kg nugalėjo Vilius Gerika. Svorio kategorijoje iki 68 kg trečiąsias vietas iškovojo Vaidas Lukošius bei Edvinas Semionovas. Antroji vieta atiteko židikiškiui Mantui Ramonui ir svorio kategorijoje iki 85 kg.

Židikų gimnazijos moskleiviai gerai pasirodė ir jaunimo grupėje. Pirmąsias vietas išovojo Vytautas Kekys   (iki 63 kg), Irmantas Bunkus (iki 68 kg) Rimantas Inta (iki 73 kg). Svorio kategorijoje iki 63 kg antrasis buvo Tautvilas Liegis. Geriausiai iš suaugusiųjų svorio kategorijoje iki 68 kg pasirodė Irmantas Bunkus.

Nugalėtojai apdovanoti taurėmis ir medaliais, o trys gimnazijos komandos atstovai gavo teisę gegužės mėnesį atstovauti Lietuvos rinktinei Europos jaunimo ir suaugusiųjų svarsčių kilnojimo čempionate Lenkijoje.

Ernesta ŠNEIDERAITYTĖ

Nuotraukos autorės

 

 

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode