Darom/juosta
Tarnyba sieks, kad negalią turinti žmogus jaustųsi socialiai saugesnis

Kovo 1 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) direktorius Manfredas Žymantas žiniasklaidai pristatė 2015 m. tarnybos veiklos rezultatus ir šiais metais numatomus negalios nustatymo pokyčius.

 

Negalios vertinimą atlieka 24 NDNT teritoriniai skyriai (pernai į juos kreipėsi beveik 105 tūks. asmenų). „Labai svarbu, kad vertinimas juose būtų vienodas.  Todėl 2015 m. tarnybai buvo svarbiausi keturi dalykai – visur, vienodai, teisingai ir dorai“, – sakė M. Žymantas.  Dėl to buvo padidintas teritorinių skyrių priimtų sprendimų kontrolės skaičius – patikrinta 9,5 tūkst. sprendimų.

2015 m. vidury buvo pakeisti onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio vertinimo kriterijai. Dabar jie yra aiškesni, objektyvesni, leidžiantys, individualiau vertinti kiekvieną asmenį, todėl ir šiomis ligomis sergančių skundų dėl galimai neteisingai nustatytos negalios sumažėjo perpus.

Nors pernai NDNT dėl savo priimamų sprendimų nepralaimėjo nė vienos teismo bylos, siekiant, kad NDNT priimami sprendimai būtų dar skaidresni, sukurta SADM ir NDNT specialistų darbo grupė, kuri parengs NDNT priimtų spendimų periodinės kontrolės aprašo projektą. Numatoma, kad tikrintinas bylas automatiniu būdu kiekvieną mėnesį atrinks informacinė sistema, toks atrankos būdas visiškai eliminuos galimai subjektyvų žmogiškąjį faktorių.

Kadangi asmens siuntimą į NDNT ir kitus reikalingus medicininius dokumentus parengia asmens sveikatos priežiūros įstaigos, NDNT duomenimis su jomis pradėjo keistis e. būdu.

M. Žymantas kaip dar vieną iš 2016 m. laukiamų pokyčių pristatė ir planuojamus specialiųjų poreikių nustatymo pakeitimus. „Prieš kiek daugiau nei savaitę Vyriausybė pritarė naujam specialiųjų poreikių vertinimo modelio projektui. Jei tam pritars ir įstatymų leidėjai, vietoj šiuo metu nustatomų dviejų – slaugos ir priežiūros – poreikių bus nustatomi keturi specialieji poreikiai. Naujasis modelis leis tiksliau ir individualiau nustatyti specialiuosius negalią turinčio žmogaus poreikius ir sumažins atotrūkį tarp tikslinių išmokų dydžių“ – aiškino NDNT direktorius

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode