Darom/juosta
Vaikai ir šeimos gydytojas: kada kreiptis būtina?

Šeimos gydytojas yra laikomas vienu svarbiausių tiek vaikų, tiek suaugusiųjų medikų. Dažnai tėveliai, besirūpindami savo atžalos sveikata, į šeimos gydytoją kreipiasi tik tada, kai jų vaikui pasireiškia akivaizdūs ligos simptomai. Ligonių kasos siekia stiprinti pasitikėjimą šeimos gydytoju ir primena, kad į šį mediką rekomenduojama kreiptis ne tik vaikui susirgus, bet ir dėl itin svarbių profilaktinių sveikatos patikrinimų.
 
Profilaktinis vaikų sveikatos tikrinimas

 Šeimos gydytojo kompetencijai priskiriama ne tik diagnozuoti ir gydyti vaikų ligas, bet ir daugelis kitų paslaugų, teikiamų mažiesiems. Vienos svarbiausių – vaikų profilaktiniai sveikatos tikrinimai, kurie padeda išaiškinti ir koreguoti rizikos veiksnius sveikatai, nustatyti vaiko sveikatos būklę, jos atitiktį normatyvams.  
 „Tėveliai neturėtų pamiršti pasirūpinti vaikų sveikatos profilaktika ir taip užkirsti kelią rimtesniems susirgimams. Juk kuo anksčiau yra diagnozuojama liga, tuo lengviau ją gydyti“, – profilaktinių vaikų sveikatos tikrinimų svarbą pabrėžė Vilniaus TLK direktoriaus pavaduotoja Dalia Šimelienė. 
 Profilaktiniai sveikatos tikrinimai turi būti atliekami nuo pat vaiko gimimo iki jo pilnametystės ne rečiau kaip kartą per metus. Šiems tikrinimams yra priskiriama odos, matomų gleivinių, burnos apžiūra, periferinių limfmazgių apčiuopa, arterinio kraujo spaudimo matavimas, regėjimo aštrumo nustatymas, klausos tikrinimas, bendras kraujo ir šlapimo tyrimas, gliukozės kiekio kraujyje ištyrimas, svorio, ūgio matavimas ir kiti tyrimai.
 
Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode