A. Dulkys: didinami įkainiai už skiepijimą, daugiausiai paskiepijusiems – apdovanojimai

dulSiekiant aktyvinti vyriausių šalies gyventojų skiepijimą, keliami įkainiai už žmonių skiepijimą namuose, taip pat rengiamasi apdovanoti komandas, kurioms pavyks paskiepyti daugiausiai 75-erių ir vyresnių gyventojų, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Planuojame skatinti savivaldybes ir tokias komandas, kurios pasiektų 90 procentų ir daugiau šioje grupėje pasiskiepijusių asmenų skaičių – taip pat matytume tam tikrą piniginį apdovanojimą“, – LRT radijui antradienį sakė ministras.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) taip pat pranešė, kad tvirtinami didesni įkainiai už paskiepytus gyventojus: skiepijant namuose ar socialinės globos įstaigose darbo dienomis – 12,49 euro, poilsio ir švenčių dienomis – 24,66 euro.

Šie sprendimai priimti po to, kai ministras pirmadienį kreipėsi į savivaldybes, kviesdamas jas ateinančias dvi savaites skiepyti aktyviam 75-erių ir vyresnių gyventojų vakcinavimui namuose.

„Kadangi mes su visoje šalyje pasklidusiais vakcinavimo centrais, su savivaldybėmis turime daugybę įvairių priemonių, šiuo atveju čia buvo kvietimas, kad mes visi savo ribotus išteklius paskirtume būtent šitai grupei“, – LRT radijui sakė A. Dulkys.

Kaip pranešė ministerija, iniciatyvos skiepyti 75-erių ir vyresnius gyventojus imamasi sparčiai augant sergamumo rodikliams dėl delta atmainos dominavimo, rudens ir žiemos sezonų ypatumų, didesnių ir dažnesnių žmonių susibūrimų uždarose patalpose. 

Ministro išsiųstame rašte savivaldybėms pabrėžiama, kad vis dar gyvename pandemijos diktuojamomis sąlygomis.  

„Valdydami COVID-19 ligos plitimą, turime geriausią įrankį – vakciną. Deja, šiuo metu susiduriame su iššūkiu – mažėjančiais gyventojų vakcinacijos tempais. Ypatingą nerimą kelia 75 metų amžiaus ir vyresnių gyventojų grupės nepakankamas imunizacijos lygis“, – teigiama savivaldybėms išsiųstame rašte.

Pasak ministro, šeimos gydytojų ir jų komandos narių dėmesys gyventojams, patarimai dėl vakcinacijos ir atsakymai į rūpimus klausimus yra svariausi argumentai, priimant sprendimą dėl skiepijimosi.

Ministras pabrėžia, kad bendruomenių slaugytojai taip pat turi glaudų ryšį ir užtarnautą gyventojų pasitikėjimą, tad skatina ir bendruomenių slaugytojus įtraukti į vakcinacijos namuose procesą. 

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode