Mažeikių rajone, Karaliaučiaus miške, medžiojantis Purvėnų medžiotojų būrelio medžiotojas G. Č. nušovė du vilkus. Vyras medžiojo tykodamas ir pastebėjo kiūtinanti vilką. Kulkos pakirstas, krito suaugęs patinas.
Kitą dieną vyras vėl išsiruošė į medžioklę. Jo nuostabai, toje pačioje vietoje vėl pasirodė vilkas. Medžiotojo šūvis vėl buvo taiklus. Šį kartą kulka pakirto jauną patelę.
2016–2017 m. vilkų medžioklės sezonu, kuris prasidėjo spalio 15 d., aplinkos ministro Kęstučio Trečioko įsakymu, leista sumedžioti 60 vilkų. Sumedžiota jau daugiau kaip 30 vilkų. Šiaulių regione medžiotojai sumedžiojo septynis vilkus. Po du vilkus nušauta Mažeikių ir Radviliškio rajonuose ir po vieną Šiaulių, Kelmės bei Plungės rajonuose.
Aplinkosaugininkai primena, kad vykdomi vilkų populiacijos genetiniai tyrimai ir vilkus sumedžioję medžiotojai privalo atpjauti raumens mėsos (2x2 cm) gabalėlį, jį supakuoti ir įforminus laikyti šaldytuve iki perdavimo.
Nuo šių metų sausio 1 d. iki rugsėjo 1 d., Lietuvos savivaldybių duomenimis, užregistruoti 245 vilkų padarytos žalos atvejai. Vilkai papjovė ar sužalojo 689 ūkinius gyvūnus.
Šiemet du trečdaliai bendro limito (40 vilkų) skirti sumedžioti visoje šalies teritorijoje, o vienas trečdalis (20 vilkų) – vienuolikai savivaldybių, kuriose vilkai pridarė daugiausia žalos. Ne mažiau kaip po vieną vilką leista sumedžioti Alytaus, Biržų, Molėtų, Rokiškio, Širvintų, Tauragės ir Vilkaviškio rajonų savivaldybių teritorijose, ne mažiau kaip du vilkus – Kupiškio rajono, ne mažiau kaip tris – Klaipėdos rajono, ne mažiau kaip po keturis – Lazdijų ir Varėnos rajonų savivaldybių teritorijose. Jeigu šiose savivaldybėse iki gruodžio 31 d. vilkų sumedžiojimo limitas nebus išnaudotas, jis galės būti panaudotas visoje šalyje.
Artūras KONDERAUSKAS
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas